- Hjem
- Sejlertøj og vandsport
Sejlertøj og vandsport
I vores kategori Sejlertøj og Vandsport finder du alt, hvad du skal bruge til vandsport, gummibåde, lystfiskeri og dykning. Vi har sejlertøj, sejlersko og gummistøvler af god kvalitet fra Helly Hansen. Er du vild med vandsport? Det er vi hos Marineworld! Vi har derfor en masse forskellige funtubes, boards, sit on top-kajakker, SUP og vandsportstilbehør i vores online sortiment, så du kan få en rigtig sjov oplevelse på vandet igen og igen. Vandsport er et rigtig godt alternativ til de mere gængse motionsformer. Du får brugt hele kroppen, du er ude i naturen, der er fart over feltet og du får frisk luft.
Mangler du en ny gummibåd er du også kommet til det rette sted. De fås i forskellige størrelser og med forskelligt tilbehør.
Vi har også alt til lystfiskeren, hvis du er glad for at fiske.
I denne kategori finder du også vores andre beklædningsgenstande og accessories, når du færdes til søs eller opholder dig på din båd eller på havnen.
Bådpleje og Tilbehør
Ankre og fortøjning
Beslag og aptering
Rig og dæksudstyr
Motor
Styring
Pantry og toilet
Eludstyr og belysning
Navigation
Sikkerhedsudstyr
Flag og trailer udstyr
Messing og gaver
Sejlertøj og vandsport
Outlet