- Hjem
- Eludstyr og belysning
- Kabler og Stik
- Kabel tilbehør
- Kabelbinder/Strips brede
Kabelbinder/Strips brede
Kabelbinder/strips i et bredere bånd
Bruges til at samle kabler, slanger og meget andet.
Leveres i 100 stk. pakninger.
Et lidt bredere bånd som efterspørges af bl.a. el-installatorer, og også andre med behov for at samle kabel og slange bundter. Desuden anvendelige til mange andre sopgaver hvor der er behov for at holde ting samlet i monteringsopgaver eller bare pænt og overskueligt ordnet
Kabelbindere lavet i høj kvalitet med høj trækstyrke, samtidigt økonomisk fordelagtige. Vores sorte kabelbindere er fremstillet ved at tilsætte kulstof, som sammen med ultraviolette stabilisatorer sikrer, at de er meget UV-bestandige. Derfor kan de bruges både indendørs og udendørs i al slags vejr.
Disse kabelbindere bruges af kunder over hele verden i solenergiprojekter, vindmøller, byggeri og mange andre steder. Alle vores kabelbindere er fremstillet i polyamid 6.6-materiale, som er UL 94-V2 varmebestandigt, brandsikkert (UL 94-V0) og kemikalieresistent. Med disse kabelbindere kan du være sikker på, at dine kabelforbindelser er beskyttet mod elementerne og sikrer pålidelig ydeevne.